Dlaczego mam ten ból jądra?

Witam. Od 4 tygodni mam delikatny ból lewego jądra. Bol nie utrzymuje się cały czas i nie jest też silny. Były dni że nic nie było czuć. Również zauważyłem że przed wytryskiem pojawią się guzek za jadrem i po 15 sek znika i jest niewyczuwalny. Co to może być? Czy to coś groźnego? Rak?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku gdy ból jądra nie ustępuje, zalecamy Panu udanie się na konsultację urologiczną. Wyczuwalny guzek powinien być obiektem obserwacji i odpowiedniego badania, dlatego wskazane byłoby wykonanie USG jąder.

Przewlekły, nawet lekki ból jądra może być oznaką poważnych schorzeń. Przyczyn takiej dolegliwości może być wiele, należą do nich między innymi: przypadłość skrętu jądra, stan zapalny, uraz, czy nawet wspomniany przez Pana nowotwór.

Często zdarza się, że za wszystko odpowiada przepuklina pachwinowa, ból wtedy promieniuje w kierunku moszny. Cierpiący na to schorzenie skarżą się na bóle po wysiłku fizycznym czy nawet przy niewielkim poruszaniu.

Jak już wspomnieliśmy, powinien się Pan zgłosić do specjalisty. Odpowiednie skierowanie na badania może Pan też dostać od lekarza internisty.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, aby lepiej zrozumieć problem, który Pana napotkał:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jadra

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.