Dlaczego mam ten ból w obrębie jądra?

Odczuwam dyskomfort/czasem lekki ból nad lewym jądrem, odczuwalny też w okolicach pachwiny. Dyskomfort się zwiększa w momencie gdy to miejsce dostanie więcej bodźców (golenie, mocniejszy dotyk, etc.). Lekarz internista stwierdził, że nie zauważył nic dziwnego, USG jąder też nie wykazało czegokolwiek o co powinienem się martwić. Internista wskazał, że może to być problem związany z nieumiejętnym goleniem się, jednak przy dłuższej przerwie od tego, dyskomfort nie znika. Mogę prosić o jakieś porady czy też przypuszczenna
MĘŻCZYZNA, 26 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dyskomfort w okolicy jądra, który nasila się podczas golenia lub mocniejszego dotyku, może mieć różne przyczyny.

Bardzo dobrze, że trafił Pan już z tymi dolegliwościami do lekarza oraz że wykonane zostały też badania. Istotne jest w przypadku wykrywania chorób męskich narządów rozrodczych wykonanie diagnostyki obrazowej. U Pana było już USG, które nie pokazało poważnych nieprawidłowości. Z tego względu można przypuszczać, że są inne niż urologiczne. To może być wspomniane przez lekarza niewłaściwe golenie. Jeśli problem pojawia się podczas tej czynności, może być to związane z techniką golenia lub używanymi produktami do pielęgnacji skóry. Warto spróbować łagodniejszych narzędzi czy kosmetyków i delikatnego obchodzenia się ze skórą.

Ponadto może to być zapalenie gruczołu łojowego. To gruczoł znajdujący się w okolicach pachwiny, a jego zapalenie może powodować dyskomfort w tym miejscu.

Nadmierna aktywność fizyczna, złe pozycje podczas siedzenia lub ćwiczeń mogą prowadzić do napięcia mięśni, co może być przyczyną dyskomfortu w okolicy jądra.

Czasem problemy skórne, takie jak łuszczycowe zapalenie skóry lub egzema, mogą objawiać się dyskomfortem w okolicy jądra. Dlatego też warto podtrzymać kontakt z lekarzem internistą, aby w razie potrzeby wybrać się do odpowiedniego specjalisty, np. dermatologa, który pomoże w ocenie dolegliwości oraz wprowadzi leczenie. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jadra

https://portal.abczdrowie.pl/skret-szypuly-jadra

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.