Czas trwania zapalenia najądrza
ile moze trwac zapalenie najadrza ? jestem po miesiecznym leczeniu bol jest nadal bol brzucha najadrza pormienujacy do odbytu , leki jakie przyjmowalem , uroflacina, bactrim forte spasmolina dicloberl , badania usg

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Stan zapalny w obrębie najądrzy bywa trudny w leczeniu i może mieć tendencje do nawracania. W przypadku braku skuteczności leczenia proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Witam, powiększenie i obrzęk oraz bolesność najądrza w przebiegu jego zapalenia może utrzymywać się do 6-7 tygodni, jednakże czasami zapalenie najądrza jest powikłaniem przewlekłego zapalenia prostaty i wtedy choroba ma dłuższy przebieg i wymaga bardziej rozszerzonego i dłuższego leczenia. Proszę wyjaśnić te kwestię u specjalisty urologa (badanie prostaty przez odbyt - b. ważne!!!). Pozdrawiam RH