Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból jąder i brak erekcji

Witam, mam 29 lat i od 2 tygodni nie mam erekcji ani zwodu i wydzieliny spermy. Jądra też bolą, choć lekarz urolog zapisał mi antybiotyk, ale nie przechodzi nic i wydaje się jakby jądra były martwe. Urolog stwierdził, że echogram jąder i najądrzy jest w normie, ale boję się, że niestety to coś poważnego i utracę operacyjnie jądra. Czy po wycięciu jąder możliwa jest dalsza normalna erekcja, zwód po pobieraniu testosteronu np. domięśniowo czy niestety nie... Proszę o odpowiedź, czy jeśli wytną oba jądra w mosznie możliwa jest erekcja po testosteronie i w miarę normalne życie seksualne? 

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Oczywiście nawet po amputacji jąder, przy prawidłowej substytucji hormonalnej, możliwy jest normalny wzwód i swobodne życie seksualne. Bardzo wątpię jednak, żeby do tak dramatycznego zabiegu w Pana przypadku miałoby dojść.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy