Ból jąder, brak wzwodu - czy mam niski poziom testosteronu?

Witam! Dziękuję za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie. Mam jeszcze pewne wątpliwości, co do tego co mi jest. Zauważyłem u siebie mniej rosnący zarost na twarzy i to że od dwóch tygodni w ogóle nic się nie unosi, to znaczy nie ma wzwodu, erekcji, wytrysku ani kropli czy popędu seksualnego, jądra bolą, choć już mniej jak wcześniej, ale wydają się jakby były martwe. I widzę zmiany na mosznie, jakby troszkę mniejsza, skóra bardziej pomarszczona i grubsza niż dawniej. Boję się najgorszego, że to objaw obumierania jąder.

Czy to jest możliwe, żeby tak było, po tym jak 2 tygodnie temu przeziębiłem troszkę tyłek, że się tak wyrażę, siedząc 10 min. na lodowatym betonie i ma to coś wspólnego z bólem jąder, np. skręcenie powrózka, co skutkuje zatorem krwi i niestety potem wycięciem jąder z powodu ich martwicy. Boję się okropnie, co to może być, bo miałem badanie USG na pogotowiu 2 tygodnie temu, ale wydaje mi się, że niezbyt fachowo i też urolog nie dał mi odpowiedzi, co to jest.

Było napisane, że jądra normalnej wielkości ukrwione, jak i najądrza, torbiele na obu jądrach wielkości 4 milimetrów oraz powiększone o 2 milimetry naczynia obu splotów wiciowatych oraz niewielka ilość płyny w obu osłonkach jąder, taki jest opis badania USG z przed 2 tygodni. Dostałem od urologa antybiotyk Doxycyclinum Farma-Projekt, ale łykam 2 tygodnie i nadal nie widzę poprawy, jądra pobolewają i brak wzwodu, erekcji, wypływu nasienia oraz reakcji, nawet na filmy erotyczne i mniej odrastający zarost na twarzy. Czy to oznacza, że jądra mogą być martwe, np. właśnie ze skręcenia powrózka co mogło nie wyjść na zwykłym badaniu USG, bo czytałem, że lepszym jest dopplerowskie, a ten aparat USG to był Toshiba Apilo MX. Czy możliwe jest, by na takim urządzeniu nie badano przepływu krwi właśnie w powrózku, co skutkowało właśnie takimi objawami jakie mam.

Boję się o to, że jądra są nieaktywne, dlatego brak efektów seksualnych wzwodu itp. oraz mniejszemu zarostowi na twarzy, brak testosteronu produkowanego w jądrach. A jeśli tak, to czy możliwa jest operacja wycięcia obu jąder i czy niedokrwienie po skręceniu powrózka może spowodować uszkodzenie innych części moszny jak najądrza czy nasieniowody. Czy po operacji wycięcia jąder samych bądź z resztą zawartości moszny będzie możliwy wzwód, erekcja i w miarę normalne życie seksualne. Proszę o pomoc i wyjaśnienie moich wszystkich obaw w miarę możliwości.

Czy to oznacza, że jądra mogą być martwe, np. właśnie ze skręcenia powrózka co mogło nie wyjść na zwykłym badaniu USG, bo czytałem, że lepszym jest dopplerowskie, a ten aparat USG to był Toshiba Apilo MX. - Niedokrwienie jąder byłoby dokładnie widoczne w USG. Aparat Toshiba Apilo MX posiada funkcję dopplera i power dopplera i na pewno została użyta skoro pojawiło się określenie uwidocznienia naczyń splotu wiciowatego. Proszę się udać na kontrolne badanie do urologa, ale martwica jąder jest w tym przypadku praktycznie wykluczona.

Czy możliwe jest, by na takim urządzeniu nie badano przepływu krwi właśnie w powrózku, co skutkowało właśnie takimi objawami jakie mam. - Na pewno przepływy były badane skoro określono nawet średnicę naczyń oraz użyto sformułowania, że jądra ukrwione. Czy możliwa jest operacja wycięcia obu jąder i czy niedokrwienie po skręceniu powrózka może spowodować uszkodzenie innych części moszny jak najądrza czy nasieniowody. - Na pewno nie będzie potrzeby wykonywania takiego zabiegu. To zabiegi wykonywane tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach jak np. całkowita martwica jąder lub nowotwory. Aby sprawdzić czy rzeczywiście ma Pan w organizmie zmniejszoną ilość wydzielanego testosteronu wystarczające będzie badanie krwi z określeniem poziomu testosteronu we krwi.