Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zarostu i mały penis po usunięciu jądra

Witam mam 18 lat. Mój problem polega na tym że w wieku około 10 lat miałem operację na jądra, jedno jądro miałem w brzuchy niestety musieli mi wyciąć oba. Problem polega na tym że wyglądam na 14/15 lat nie mam zarostu, niestety mój członek jest zbyt mały jak na wiek. Czytałem że 95 % testosteronu wytwarza się w jądra i chyba dla tego nie jestem zbyt dojrzały. Czy mógł mnie ktoś pokierować co mam z tym zrobić ? Bardzo był bym wdzięczny.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie. Usunięcie obu jąder jest wskazaniem do suplementacji testosterony. Jest on produkowany jeszcze w nadnerczach jednak po usunięciu obu jąder synteza nadnerczowa może nie wystarczyć. Prawdopodobnie objawy jaki Pan podaje sa wynikiem niskiego poziomu tego hormonu. Proszę udać się do urologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, wymaga Pan tzw. substytucji hormonalnej, a więc w Pana przypadku stałego uzupełniania hormonów wytwarzanych przez jądra (głównie testosteronu). konieczna jest wizyta u specjalisty endokrynologa. Niezależnie od tego warto byłoby poczynić starania o wszczepienie protez jąder - to z kolei domena urologów. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy