Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć taki mętny mocz?

Witam, od jakiegoś czasu zdarza się że mój mocz jest mętny, ostatnio zauważyłem jak pod koniec oddawania normalnego moczu wraz z moczem jakby wypłynęło odrobina mleka (co spowodowało zamętnienie), oczywiście od razu wybieram się do lekarza ale ciekawi mnie na co to może wskazywać, innych objawów brak.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

mocz fizjologicznie powinien być klarowny, przejrzysty o barwie tzw. słomkowej. Zmętnienie czy wręcz obecność mlecznego osadu świadczy prawdopodobnie o stanie zapalnym – to może być zakażenie układu moczowego, kamica nerek lub ich stan zapalny.

Zmętnienie oznacza, że w moczu obecne są leukocyty, pasma śluzu, bakterie, nabłonek czy związki mineralne, które tworzą skupiska, barwiąc mocz czy wręcz zmieniając jego konsystencję.

Więcej informacji odnajdzie Pan w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/metny-mocz-przyczyny-diagnostyka-i-leczenie.

By rozwiać wątpliwości, wystarczy wykonać badanie moczu – nie zawsze zmętnienie moczu może być oznaką poważnych problemów zdrowotnych, niemniej należy to wykluczyć. Ponieważ wspomina Pan o dobrym samopoczuciu i braku objawów mogących wskazywać na stan zapalny, być może wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu lub włączyć antybiotyk na krótki czas.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-znaczenie-w-diagnostyce-chorob-normy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy