Jak ocenić ten wynik badania moczu rocznego dziecka?

Dzień dobry co oznacza wynik badania moczu u 12 miesięcznego chłopca otóż pH 8.5 kolor mętny w osadzie są fosforany bezpostaciowe liczne oraz trojfosforsny amonowo magnezowe nieliczne dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania moczu u swojego dziecka.

Nie wspomniała Pani jednak, dlaczego była wykonywana analiza moczu oraz, czy występowała ostatnio jakaś infekcja.

Biorąc pod uwagę przedstawione wyniki analizy, można by stwierdzić, że prawdopodobnie mogło dojść do pewnego stanu zapalnego pęcherza moczowego. Może o tym świadczyć obecność mętnego moczu oraz zwiększonej zasadowości. Ph o wielkości powyżej 8 mogłoby wskazywać na infekcję bakteryjną. Natomiast występowanie fosforanów w osadzie moczu, mogłoby wskazywać na zakażenie układu moczowego.

Z racji odległości, trudno jest ocenić całościowo stan zdrowia Pani dziecka, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą. Specjalista po analizie dotychczasowych badań, zdecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-wyniki

https://portal.abczdrowie.pl/metny-mocz-przyczyny-diagnostyka-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.