Jak można załagodzić ten ból?

Tydzień temu uprawiałem przygodny seks oralny, który skończył się wytryskiem w ustach partnerki. Po kilku dniach zacząłem czuć pieczenie w cewce moczowej i lekki ból penisa, który promieniuje do jąder. Co mogą oznaczać te objawy? Jak mogę złagodzić ból?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dolegliwości, które Pan opisuje, mogą mieć związek z przygodnym seksem. Jego konsekwencją często są infekcje, przenoszone właśnie drogą płciową – niekoniecznie musi to być stosunek waginalny, również seks analny i oralny może skutkować zakażeniem.

O chorobach wenerycznych może Pan przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne.

W Pana przypadku może to być zapalenie cewki moczowej powodowane przez wirusy (np. HPV) czy bakterie – w większości są to dwoinki rzeżączki. U mężczyzn mówi się o rzeżączkowym zapaleniu cewki moczowej bądź nierzeżączkowym zapaleniu cewki moczowej (powodowanym np. przez chlamydię, rzęsistka czy wirusa opryszczki).

Zachęcam do zapoznania się z tą infografiką: https://portal.abczdrowie.pl/nie-tylko-kila-i-rzezaczka-poznaj-najczestsze-choroby-przenoszone-droga-plciowa.

Wśród dolegliwości występuje przede wszystkim pieczenie podczas czy po mikcji, zaczerwienienie ujścia cewki, bóle jąder, zwłaszcza podczas wzwodu, silne parcie na pęcherz oraz wydzielina ropna z cewki moczowej.

W tym wypadku nieodzowna wydaje się wizyta u lekarza, konieczne może być wykonanie posiewu moczu i/lub nasienia w celu ustalenia ewentualnego patogenu i dobrania leczenia. Proszę pamiętać, że jeżeli ma Pan do czynienia z infekcją, to im dłużej Pan zwleka z podjęciem stosownych kroków, tym większe ryzyko, że dolegliwości będą się nasilać, a spektrum symptomów – poszerzać.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/pecherz-moczowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.