Przyczyny zaniku miesiączkowania

Jestem zaniepokojona, bo od prawie 2 tygodni spóźnia mi się okres. Przez kilka ostatnich miesięcy ja i mój partner ograniczaliśmy się do pettingu, jednakże 18 grudnia uprawialiśmy seks (z zabezpieczeniem - prezerwatywa). Dokładnie 5 stycznia dostałam normalnie okres (który trwał 5 dni, plamienie było normalne). W tym miesiącu jednak krwawienie nie pojawiło się w ogóle. W ostatnim czasie przeżywałam sporo stresu, odczuwałam nieco nudności (ale to raczej z powodu nerwów). Niepokoi mnie aż tak długie opóźnienie. Czy jest możliwe, że mogę być w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Brak miesiączki może być spowodowany różnymi rzeczami (nie tylko ciążą), np. stresem, brakiem snu, przemęczeniem, dużym spadkiem masy ciała. Proszę wykonać test ciążowy. Jeśli będzie on negatywny, a pomimo to miesiączka nie pojawi się, to warto wybrać się do lekarza. Powodem spóźniającej się miesiączki mogą być także zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam!