Dlaczego moja miesiączka się jeszcze nie pojawiła?

Dzień dobry, mam z reguły nieregularny cykl miesiączkowy od tamtego miesiąca dostalam od ginekologa tabletki na wywołanie miesiączki i było w porząku dostałam w terminie w tym cyklu też brałam leki i powinnam dostać miesiączkę 2 dni temu a dalej jej nie mam. Nic nie wskazuje na to abym miała ją dostać. Robiłam test ciążowy w dzień planowanej miesiączki bo staramy się o dziecko ale wyszedł negatywny i niewiem czy mógłby się test pomysłu czy za wczas zrobiłam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wszystko zależy od tego, kiedy doszło do współżycia. Testy ciążowe są wiarygodne po około 14. dniach od zbliżenia, dlatego najlepiej je robić w terminie spodziewanej miesiączki.

Jeśli w Pani przypadku minęły co najmniej 2 tygodnie od ostatniego współżycia, a test daje wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności można jeszcze oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG. Badanie to wykonuje się w laboratorium i jest ono bardziej miarodajne niż apteczny test ciążowy.

Jeśli mimo negatywnego testu ciążowego okres nadal nie przyjdzie, trzeba będzie ponownie udać się do ginekologa.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem poruszającym ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.