Dlaczego moja miesiączka się opóźnia już 2 dni?

Witam.Ostatnią miesiączkę miałam 15 stycznia.Okres opóźnia się dwa dni.Zrobilam 2 testy ale wyszły negatywnie.Nie robiłam ich z pierwszego moczu. Dodam że mam 45 lat I zawsze okres występował co 28 dni.Przez dwa 12 dni bolał mnie brzuch jak na miesiączkę i występował bòl więzadeł? oraz kręgosłupa lędźwiowego.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dwudniowe opóźnienie miesiączki nie musi świadczyć o zapłodnieniu. Na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, dlatego miesiączka może się opóźnić na skutek stresu, zmiany sposobu odżywiania lub wysiłku fizycznego.

Dwa negatywne testy ciążowe wykonane w terminie spodziewanej miesiączki wskazują na brak ciąży. Warto je jednak powtórzyć wykorzystując poranny mocz lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi, aby ostatecznie wykluczyć możliwość zapłodnienia.

Jeśli mimo negatywnych testów ciążowych, okres nie pojawi się, to proszę udać się do ginekologa w celu znalezienia przyczyny braku miesiączki.

Możliwe przyczyny braku okresu przy negatywnym teście ciążowym opisaliśmy w tekście znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.