Z czym jeszcze mogą być związane takie objawy?

10 dni spóźnia mi się okres. Ciągle wymiotuje, boli mnie brzuch, jestem senna i rozkojarzona. Robiłam chyba z 8 testów ciążowych i wszystkie wyszły negatywne. Czego mogą to być objawy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wymienione przez Panią objawy są typowe dla wczesnej ciąży, dlatego oprócz testów ciążowych z moczu warto wykonać jeszcze badanie beta-HCG. Poziom tego hormonu oznacza się w laboratorium.

Jeśli badanie to również wskaże wynik negatywny, to proszę udać się do ginekologa w celu znalezienia przyczyny braku okresu. Być może doszło do zaburzeń hormonalnych, z powodu których miesiączka może się spóźniać.

O tym, jakie czynniki chorobowe mogą wpływać na brak okresu przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Najczęstsze przyczyny braku miesiączki opisaliśmy również tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.