Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po tych tabletkach pieczenie pochwy ustąpi?

Witam Od paru dni towarzyszy mi świąd pieczenie pochwy. A dziś jeszcze zauważyłam spuchnięta jedna wargę sromowa. Czy jeśli zastosuje tabletki antybakteryjne do pochwowe iladian DirecX plus powinno mi przejść.
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

skuteczność preparatu Iladian Direct Plus jest zależna od etiologii Pani dolegliwości – w przypadku infekcji bakteryjnej lub grzybiczej faktycznie warto zastosować te globulki. Odsyłam do materiału przybliżającego specyfikę leku Iladian: https://portal.abczdrowie.pl/iladian-direct-plus-charakterystyka-sklad-stosowanie-przeciwwskazania-i-skutki-uboczne-opinie-cena.

Warto wiedzieć, że infekcje intymne są częstym problemem, z którym boryka się wiele kobiet. Ma to związek m.in. z zaburzeniem flory bakteryjnej pochwy, dlatego poza Iladianem sugeruję stosowanie probiotyków ginekologicznych oraz dbałość o higienę intymną – również w kwestii zakładania przewiewnej bielizny z naturalnych materiałów. O infekcjach intymnych przeczyta Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/czeste-infekcje-intymne-objawy-i-leczenie.

Jeżeli mimo to dolegliwości nie ustąpią, sugeruję wizytę u ginekologa, który wdroży odpowiednie leczenie. Być może również ten artykuł będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/swiad-pochwy-co-nalezy-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy