Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tą infekcją intymną?

Od jakiegoś czasu zmagam się z grzybica pochwy, zastosowałam gynoxin uno a następnie gynoxin optima, po kilku dniach objawy wróciły czyli serowata wydzielina, pieczenie, po tym zauważyłam ze od wewnętrznej strony błona warg sromowych jest zmieniona, charakterystycznie dla grzybicy. Zaczęłam podmywać się wodą z olejkiem z drzewa herbacianego i smarować clotrimazolum, a także zastosowałam ponownie gynoxin uno. Wygląd warg sromowych mniejszych się nie zmienia, natomiast wydzielina jest prawidłowa, czasami odczuwam delikatne pieczenie. Co zastosować aby przywrócić zdrowy wygląd i to wyleczyć?
KOBIETA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

mimo ustąpienia niektórych objawów kandydozy pochwy infekcja nadal trwa. To oznacza, że wskazana byłaby wizyta u ginekologa w celu potwierdzenia diagnozy oraz wdrożenia dodatkowego leczenia. O kandydozie przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy.

Candida albicans to organizmy oportunistyczne – atakują osłabiony organizm, więc aby nad nimi zapanować musi Pani wzmocnić odporność organizmu oraz zadbać o prawidłowe (kwaśne) środowisko pochwy. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badz-kwasna-i-kochaj-ile-chcesz. W aptece może Pani kupić także globulki z witaminą C, które wpływają korzystnie na pH pochwy, stwarzając niekorzystne dla rozwoju patogenów warunki.

Poza tym proszę pamiętać o wyborze odpowiedniego płynu do higieny intymnej. Doraźnie może Pani zastosować maść, tak jak robiła to Pani dotychczas. Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy-leki-bez-recepty-tabletki-masci-plyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy