Co zrobić z tą infekcją intymną?

Od jakiegoś czasu zmagam się z grzybica pochwy, zastosowałam gynoxin uno a następnie gynoxin optima, po kilku dniach objawy wróciły czyli serowata wydzielina, pieczenie, po tym zauważyłam ze od wewnętrznej strony błona warg sromowych jest zmieniona, charakterystycznie dla grzybicy. Zaczęłam podmywać się wodą z olejkiem z drzewa herbacianego i smarować clotrimazolum, a także zastosowałam ponownie gynoxin uno. Wygląd warg sromowych mniejszych się nie zmienia, natomiast wydzielina jest prawidłowa, czasami odczuwam delikatne pieczenie. Co zastosować aby przywrócić zdrowy wygląd i to wyleczyć?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mimo ustąpienia niektórych objawów kandydozy pochwy infekcja nadal trwa. To oznacza, że wskazana byłaby wizyta u ginekologa w celu potwierdzenia diagnozy oraz wdrożenia dodatkowego leczenia. O kandydozie przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy.

Candida albicans to organizmy oportunistyczne – atakują osłabiony organizm, więc aby nad nimi zapanować musi Pani wzmocnić odporność organizmu oraz zadbać o prawidłowe (kwaśne) środowisko pochwy. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badz-kwasna-i-kochaj-ile-chcesz. W aptece może Pani kupić także globulki z witaminą C, które wpływają korzystnie na pH pochwy, stwarzając niekorzystne dla rozwoju patogenów warunki.

Poza tym proszę pamiętać o wyborze odpowiedniego płynu do higieny intymnej. Doraźnie może Pani zastosować maść, tak jak robiła to Pani dotychczas. Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy-leki-bez-recepty-tabletki-masci-plyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.