Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie od zastosowania tego leku można współżyć?

Witam, Jestem po leczeniu infekcji grzybiczej, na którą zastosowałam krem Pimafucin, kapsułki Flucofast oraz 7 globulek MacMirror (8 nie wzięłam ze względu na miesiączkę). Objawy ustąpiły. Lekarz zalecił mi wziąć po miesiączce jeszcze Gynoxin Uno. Chciałam zapytać w związku z tym po jakim czasie od zastosowania Gynoxin Uno można współżyć?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po zakończeniu leczenia warto jeszcze przez 7 dni zachować wstrzemięźliwość, by dać sobie czas na zregenerowanie śluzówki i w tym okresie wspomóc odbudowę flory bakteryjnej, stosując probiotyk dopochwowy. Oczywiście, jeśli po zakończeniu leczenia grzybicy pochwy objawy nie ustąpią, to przed rozpoczęciem współżycia należy skonsultować się z ginekologiem.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/i-zasada-kobiecosci-dbaj-o-zdrowie-intymne.

Warto pamiętać, że leczeniu kandydozy podlega także partner seksualny, ponieważ drożdżak z rodziny Candida bardzo łatwo przenosi się w czasie seksu, przy czym u mężczyzn nie musi dawać żadnych objawów. To sprawia, że mężczyźni w przeciwieństwie do swych partnerek nie podejmują leczenia, a tym samym nadal zarażają, powodując u kobiety nawrót kandydozy pochwy wraz ze wszystkim nieprzyjemnymi dolegliwościami – świądem, pieczeniem czy upławami.

Więcej na temat kandydozy pochwy i leczenia grzybicy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy-czym-zwalczyc-ja-skutecznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy