Po jakim czasie mogę stosować Macmiror?

Witam Na infekcję dostalam metronidazol polpharma. Dwa dni stosowania i pojawilo sie plamienie.. Ulgi brak. Od razu podejrzewałam, ze jest to candida, no ale zaufalam lekarzowi. Wymaz potwierdzil moje przypuszczenia - Candida albicans. Moje pytanie brzmi.. Po jakim czasie po odstawieniu metronidazolu dopochwowego mogę zastosować Macmiror również dopochwowo?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę skonsultować się z ginekologiem – lek Macmiror jest farmaceutykiem na receptę, stosowanym zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, to kurację można rozpocząć niezwłocznie po przerwaniu leczenia Metronidazolem, gdy brak efektów leczenia, a patogenem okazuje się drożdżak Candida albicans. Więcej na jego temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/candida-albicans.

Dodatkowo proszę pamiętać o probiotyku ginekologicznym oraz właściwej higienie intymnej. Jeśli współżyła Pani w ostatnim czasie, to leczeniu podlega także partner seksualny. Problem nawracających infekcji intymnych porusza materiał dostępny pod tym adresem, serdecznie zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy-czym-zwalczyc-ja-skutecznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.