Jaki doustny probiotyk ginekologiczny stosować?

Który Probiotyk ginekologiczny doustny miałby najwięcej składników potrzebnych do odbudowy flory pochwy? Od marca leczę się ginekologicznie nawracającymi infekcjami i stanami zapalnymi pochwy, wzięłam od marca 3 antybiotyki doustne, pimafucort 2 razy w ciągu tego czasu i pimafucin, naproxen, triderm,fluomizin, biorę doustnie lacibios femina, ale widać że nie działa skoro znowu złapałam infekcje intymną, jestem już załamana swoim ciągłym braniem leków.Teraz mam macmiror globulki i maść oraz furaginum i flukonazolum. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w leczeniu infekcji intymnych warto zastosować dwa probiotyki, jeśli faktycznie zachodzi potrzeba przywrócenia równowagi mikrobiologicznej pochwy – probiotyk stosowany doustnie, a także miejscowo, czyli dopochwowo.

Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze probiotyki ginekologiczne wystarczą, by nie doszło do zakażenia pochwy – niektóre choroby przenoszą się drogą płciową, inne są skutkiem niewłaściwych nawyków higienicznych.

Więcej informacji odnajdzie pani w naszych artykułach, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-probiotyki-a-kiedy-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/ktore-probiotyki-ginekologiczne-warto-wybierac.

Niestety nie wspomina Pani, z jakiego rodzaju patogenem się Pani zmaga – infekcje grzybicze mają charakter nawrotowy, służą im zwłaszcza antybiotykoterapia czy doustne metody antykoncepcji hormonalnej, z kolei infekcje bakteryjne są często skutkiem braku kwaśnego środowiska pochwy, a infekcje o charakterze pierwotniaczym czy wirusowym mogą być przenoszone drogą płciową.

Jeśli dotychczas nie wykonywała Pani posiewu pochwy, warto to zrobić – pomoże to w doborze odpowiedniego leczenia, dzięki któremu skutecznie pozbędzie się Pani infekcji.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-nawrotom-zapalenia-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.