Jak nie stosować Lactovaginalu?

Czy są przeciwwskazania do stosowania Lactovaginalu cały czas? Wiem, że na ulotce napisano, że najlepiej 7-14 dni, jednak ze względu na moje częste infekcje i działanie profilaktyczne tego leki wolałabym go stosować regularnie. Z góry dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA, 20 LAT około miesiąca temu

Zioła na menopauzę

Z przykrymi objawami przekwitania można poradzić sobie naturalnie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie zioła warto stosować przy menopauzie. Na ten temat wypowiada się dr Grzegorz Południewski, ginekolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma potrzeby, by stosować probiotyk ginekologiczny bez przerwy – producent przewiduje ewentualnie możliwość powtarzania kuracji tak często, jak jest to konieczne, czyli w niedoborach lub zaburzeniach mikroflory biologicznej pochwy. Może je ocenić badanie czystości pochwy.

Proszę pamiętać, że za nawracające infekcje pochwy, choć oczywiście wiele zależy od rodzaju patogenu, który je wywołuje, odpowiedzialne jest nie tylko zaburzenie mikrobioty pochwy. W tej sytuacji należy rozważyć przede wszystkim, dlaczego infekcje nawracają i jak można im zapobiegać poza regularnym stosowaniem probiotyków ginekologicznych.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-czy-warto-je-stosowac.

Infekcje grzybicze mogą świadczyć o zaburzeniach odporności, ale też o chorobach takich jak cukrzyca czy niedoczynność tarczycy, infekcje bakteryjne z kolei mogą wynikać z nieodpowiednich nawyków higienicznych, a infekcje wirusowe czy pierwotniacze mogą być przenoszone drogą płciową, nawet wówczas gdy partner nie ma żadnych objawów świadczących o nosicielstwie.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/profilaktyka-nawracajacych-infekcji-intymnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy