Co robić z ciągłą infekcją dróg rodnych?

Witam. Od roku/dwóch mam nawracające infekcje intymne, wręcz jakby nie znikały. Na prawdę okropny zapach pochwy oraz świąd jest cały czas. Jakbym się nie myła w ogóle od długiego czasu a przecież myję się codziennie. Zauważyłam również na wzgórku czerwone kropki (unikam już golenia by nie pogorszyć) raz od środka na wargach wyczuwam małe jakby "pryszcze". Co to może być? Boję się że to rak. Ginekolog przepisywał tylko antybiotyk za antybiotykiem i nic poza tym. Sama włączyłam probiotyki doustne i dopochwowe bo niestety mój gin mówił, że probiotyk nie pom

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to, z czym Pani się boryka to nie nowotwór, lecz infekcja intymna. Na początek wystarczy badanie ginekologiczne i USG TV – pozwoli to wykluczyć zmiany, które budzą Pani skojarzenie z nowotworami. W następnej kolejności konieczne jest pobranie wymazu z pochwy i ocena, z jakim patogenem ma Pani do czynienia.

Odsyłam do materiału: https://portal.abczdrowie.pl/posiew-z-pochwy-wskazania-charakterystyka-wynik-badania.

W zależności od etiologii infekcji, a także od wskazanego w antybiogramie antybiotyku, na który ten patogen jest wrażliwy powinno przebiegać leczenie. Ponieważ jednak nie wspomina Pani, jakiego rodzaju zapach towarzyszy Pani, trudno domniemywać więcej. Rybi zapach może wskazywać infekcję bakteryjną, a kwaśny – grzybiczą.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nieprzyjemny-zapach-z-pochwy-co-robic.

Probiotyk może wspomóc leczenie, zasiedlając pochwę dobroczynnymi bakteriami Lacidobacillus, niemniej raczej nie spowoduje, że Pani problem ustąpi całkowicie.

Krostki wymagają obejrzenia przez specjalistę, niewykluczone, że jest to opryszczka narządów płciowych, wirusowa choroba przenoszona drogą płciową, manifestująca się drobnymi pęcherzykami w obrębie narządów płciowych.

Być może Pani wątpliwości rozwieje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-opryszczke-narzadow-plciowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.