Dlaczego mam rybi zapach z pochwy?

Dzien dobry mam 21 lat i od paru miesięcy mam brzydki zapach z pochwy ( daje taka ryba i jeszcze inny ) i żadnych innych objawów nie mam, poza brzydkim zapachem ale to się nasila gdy uprawiam seks z moim parterem z którym jestem od 5 lat nawet gdy leci mi śluz to tez jest nieprzyjemny zapach. Jest to możliwe że zarazilam się bakteriami i maszynkę do golenia położyłam w hotelu na wannie bez zabezpieczenia . Bardzo się martwię prosze o odpowiedz pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

charakterystyczny rybi zapach wydzieliny z pochwy wskazuje jednoznacznie na infekcję intymną – bardzo prawdopodobne, że to infekcja bakteryjna. Jeśli chodzi o zainfekowanie, to jej źródłem jest zaburzenie równowagi bakteryjnej pochwy – winna może być dieta, niewłaściwa lub zbyt rzadka higiena intymna (dochodzi wówczas do przeniesienia patogenów np. z odbytu). Oczywiście łazienki, wanny, basenu itd. są rezerwuarem patogennych bakterii, które mogą powodować stany zapalne pochwy.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy.

Proszę zgłosić się do ginekologa, niewykluczone, że konieczny jest wymaz z pochwy i szyjki macicy, by określić rodzaj patogenu i dobrać odpowiednie antybiotyki.

Zachęcam do zapoznania się także z tymi materiałami, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy oraz https://portal.abczdrowie.pl/infekcja-grzybicza-a-bakteryjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.