Co mam zrobić z tym zapachem z pochwy?

Witam. Mam 24 lata, od paru miesięcy mam chłopaka. Jednak On przebywa za granicą, więc sypiamy ze sobą raz na miesiąc, lub raz na dwa. Po każdym stosunku bez zabezpieczenia dostaje jakiejś infekcji. Za pierwszym razem było to zapalenie pochwy, dostałam lek metronidazol. Przeszło. Następnym razem dostałam infekcji od razu po stosunku. Momentalnie, upływy o nieprzyjemnym zapachu. Byłam u lekarza, stwierdził, że jestem zdrowa i dał mi tylko lactovaginal. Po czym zapach się trochę unormowal, myślałam, że będzie dobrze i współżyłam z chłopakiem i znowu to samo. On ma jakieś krostki na żołędziu. Twierdzi, że ma Je od kiedy pamięta. I teraz nie wiem, czy On mnie czymś zaraża czy jak.. Dodam jeszcze, że nigdy nie miałam infekcji. To mój pierwszy raz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wiele wskazuje, że jednak Pani problemem jest infekcja intymna – która pojawia się bądź nasila po każdym stosunku seksualnym. Niewykluczone, że źródłem infekcji są właśnie zbliżenia z Pani partnerem, choć faktycznie krostki na żołędziu mogą być tylko prosakami, czyli problemem natury estetycznej. Jeśli jest Pani zainteresowana, to wyjaśnienie, czym są prosaki znajduje się w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/prosaki-charakterystyka-przyczyny-leczenie.

Niewątpliwie brzydki zapach z pochwy jest świadectwem jakiegoś problemu intymnego. Do najczęstszych przyczyn należy: waginoza bakteryjna, rzęsistkowica, chlamydioza lub grzybica. O infekcjach intymnych może Pani przeczytać pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie.

Ponieważ nierzadko w rozwoju tych chorób duże znaczenie ma brak równowagi mikrobiologicznej pochwy, czyli niewłaściwy stosunek bakterii kwasu mlekowego do bakterii patogennych, to stosowanie probiotyków ginekologicznych powinna Pani kontynuować. Do tego warto wykonać posiew z pochwy, by ustalić rodzaj patogenu oraz dobrać odpowiednie leczenie. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/posiew-z-pochwy-wskazania-charakterystyka-wynik-badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.