Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis posiewu z szyjki macicy?

Dzień dobry. Wykonywałam wymazy z szyjki macicy (przed zaplanowanym badaniem na drożność jajowodów). Dziś otrzymałam wynik, proszę o informację, czy wszystko jest dobrze, czy mogę wykonać badanie drożności? 1. Posiew z dróg moczowo-płciowych - tlenowo: "UJEMNY - BRAK WZROSTU BAKTERII" 2. Posiew z dróg moczowo-płciowych - beztlenowo: "Flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Wyhodowano florę fizjologiczną pochwy - Lactobacillus spp." 3. Posiew w kierunku grzybów (drożdżopodobnych): "UJEMNY", Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wyniki Pani badań wskazują na brak organizmów patogennych, czyli chorobotwórczych, zarówno bakterii, jak i grzybów.

Natomiast Lactobacillus to pałeczki kwasu mlekowego – bakterie dobroczynne, które zasiedlają pochwę każdej kobiety i stanowią naturalną barierę przed chorobotwórczymi patogenami.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/flora-bakteryjna-miejsc-intymnych-a-infekcje.

Wszystko wskazuje na to, że nie ma Pani powodu do obaw, choć proszę pamiętać, że wyniki badań należy intepretować w oparciu o zgłaszane przez pacjenta dolegliwości.

Więcej informacji na temat posiewu materiału mikrobiologicznego z pochwy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/posiew-z-pochwy-wskazania-charakterystyka-wynik-badania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy