Dlaczego mam szczypanie w pochwie?

Witam. Od jakiegoś prawie tygodnia spoczatku mnie szczypala pochwa jak miałam iść siku i coraz częściej muszę iść do łazienki siku. Teraz aby mnie szczypie pochwa po pod cieraniu i przy stosunkujak mąż ma wkładać penisa to boli strasznie szczypie. Nigdy infekcji ani nic takiego nie miałam. Aby miałam takie coś jak zaszłam w ciążę 7 lat temu . A do tej nic takiego nie miałam. I jestem przed miesiączka mam dostać za 3 dni . I dziś trochę plecy mnie bolą na dole jak siedzę bo jak chodzę to jest ok .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sugeruję konsultacje ginekologiczne – objawy, które Pani wymienia są typowe dla infekcji intymnej. Jeżeli nie zaobserwowała Pani charakterystycznej dla kandydozy białej, grudkowatej wydzieliny z pochwy, to może to być infekcja bakteryjna. Odsyłam do naszego artykułu, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-pochwy-przyczyny-leczenie.

W takiej sytuacji może Pani spróbować dostępnych bez recepty globulek dopochwowych na infekcje mieszane oraz zastosować probiotyki ginekologiczne i globulki z witaminą C. Przyczyną waginozy bakteryjnej jest za wysokie pH pochwy, stwarzające dogodne warunki dla rozwoju patogennych mikroorganizmów. Witamina C ma na celu zakwaszenie pochwy, a probiotyki pomogą w kolonizacji dróg rodnych właściwą florą bakteryjną pomagającą w zwalczaniu infekcji różnego rodzaju. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/natychmiastowa-ulga-przy-infekcjach-intymnych.

W przypadku braku poprawy należy rozważyć badania w kierunku dwóch chorób przenoszonych drogą płciową – tj. chlamydioza i rzęsistkowica, bowiem to one często powodują dolegliwości podobne do tych towarzyszących zapaleniu pęcherza moczowego (pieczenie podczas oddawania moczu, częstsze odczuwanie pełnego pęcherza). Być może zechce się Pani zapoznać z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/rzesistkowica, zaś tutaj szczegółowo o chlamydiozie: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-chlamydia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.