Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć infekcję dróg rodnych u 26-latki?

Od 2 miesięcy mam infekcje pochwy, obecnie wargi sromowe są sine i całe w białych krostkach. do tego na języku/gardle mam krosty i biały nalot, po wymazie z języka- gronkowiec złocisty.. czy mogłam tym zarazić partnera przez stosunki oralne i sex ? czy w inny sposób mogłam zarazić kogoś z domowników ?
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bakteryjne infekcje intymne spowodowane gronkowcem złocistym należą do najczęstszych pośród wszystkich patogenów wywołujących stany zapalne narządów płciowych. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/gronkowiec-zlocisty-objawy-leczenie-zakazenie.

Jednak sama obecność gronkowca złocistego na skórze nie stanowi powodu do niepokoju, bo patogen ten kolonizuje nasze organizmy, nie powodując choroby w przypadku prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego oraz równowagi flory bakteryjnej.

Zatem niewykluczone, że Pani partner lub domownicy są nosicielami bakterii, natomiast nie wymaga to wdrożenia leczenia, dopóki nie ma objawów. W Pani przypadku oczywiście leczenie jest konieczne – posiew powinien wskazać na jaki antybiotyk bakteria jest wrażliwa oraz czy jest ona jedynym patogenem odpowiedzialnym za Pani dolegliwości. Zachęcam do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Proszę pamiętać, by po zakończonym leczeniu stosować probiotyk – zarówno doustnie, jak i dopochwowo, ponieważ jest konieczne, by równowaga mikrobiologiczna została odzyskana, co pozwoli na uniknięcie nawrotu infekcji. Więcej tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/waginoza-bakteryjna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy