Dlaczego mam ten przykry zapach z dróg rodnych?

Witam, mam pytanie do ginekologa. Mam 40 lat. Miesiączki co 28-29 dni. Od 1 m-ca zauważyłam bardzo krępującą dolegliwość. Bardzo przykry zapach okolic intymnych. Żadnych innych objawów. Wydzielina bez zmian, brak świądu czy pieczenia . Nic tylko ten okropny zapach, który utrzymuje się cały czas. Bardzo krępujące w pracy i nie tylko. Wizytę mam w lipcu co mogę zrobić do tej pory. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

nieprzyjemny zapach z pochwy może mieć wiele różnych przyczyn, dlatego konieczne jest kontrolowanie tego typu objawów, aby jak najszybciej zgłosić się z nimi do odpowiedniego specjalisty.

Przykry zapach z miejsc intymnych może być związany zarówno z infekcjami grzybiczymi, zachwianiem równowagi bakteryjnej, jak również z różnymi chorobami. Szczególnie w tym czasie warto obserwować nie tylko zapach, ale także kolor wydzieliny z pochwy, ponieważ kolejne objawy mogą dostarczyć nam ważnych danych, które pomogą postawić właściwą diagnozę. Rodzaj dolegliwości można także często ustalić, biorąc pod uwagę rodzaj nieprzyjemnego zapachu z pochwy.

Aby skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pochwy, należy przede wszystkim ustalić dokładną przyczynę tego typu objawów. W tym celu byłoby dobrze, gdyby udała się Pani do odpowiedniego lekarza specjalisty, który zleci właściwe badania diagnostyczne, określi, z jaką dolegliwością mamy do czynienia, a następnie wdroży najskuteczniejszą metodę leczenia.

Więcej informacji znajdzie Pani w artykułach pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/nieprzyjemny-zapach-z-pochwy-co-robic

https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy

Aby uchronić się przed nieprzyjemnym zapachem z pochwy i uniknąć bardzo niebezpiecznych infekcji, konieczna jest przede wszystkim właściwa higiena miejsc intymnych, a także częste spożywanie produktów, które zawierają cenne dla zdrowia probiotyki, dlatego proponujemy również lekturę poniższego artykułu, który może się okazać pomocny:

https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-intymna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.