Dlaczego mam taki zapach z okolic intymnych?

Dzień dobry, mam 23 lata jestem mężczyzną. Mam problem z zapachem z okolic krocza. Zdarza się to głównie zaraz po przyjściu do pracy, oraz przy następnych pójściach do toalety, zacząłem nawet myć kroczę nawilżonymi chusteczkami intymnymi- bez żadnego skutku. W pracy mam możliwość umycia dokładniej krocza mydłem z wodą rezultat jak wyżej, następnie zacząłem zmieniać majtki na świeże pomaga może na max 15min. Co może być tego przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się udać aby mnie przebadano pod tym kątem? P.S. Według moich obserwacji (nie jestem tego pewny w 100%), że zapach się nasila jak dzień lub kilka dni wcześniej jadłem/ piłem dużo słodkiego. Proszę o jakieś wskazówki Z poważaniem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie wspomina Pan jakiego rodzaju jest to zapach oraz czy nie zaobserwował Pan dodatkowych dolegliwości – np. w postaci niecodziennej wydzieliny, więc trudno mówić o pewnikach.

Niemniej uciążliwość Pańskiej dolegliwości zdecydowanie powinna skłonić Pana do wizyty u lekarza – dermatologa lub urologa. Niewykluczone, że nieprzyjemny zapach jest skutkiem infekcji intymnej. Być może wskazuje na to Pańska obserwacja dotycząca nasilenia się nieprzyjemnego zapachu po spożyciu węglowodanów. Mogłoby to sugerować infekcję o charakterze grzybiczym.

O grzybicy przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-grzybicy.

Jeżeli ten trop jest właściwy, to przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem. Proszę również spróbować ograniczyć węglowodany – zwłaszcza węglowodany proste, gdyż sprzyjają namnażaniu się grzybów. Więcej informacji pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-przeciwgrzybicza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.