Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam odparzenia w okolicach pachwin?

Witam , od pewnego czasu mam odparzenia pod pachwinami noszę majtki dobre ale jak czuje że są pachwiny odparzone to czym mam pudrować ? Alantan zasypka czy inny preparat ? , dodam dodatkowo podczas dotykania pachwin rękami czuć zapach intymny spocony na rękach z pachwin dotkniętych . Czym mam sypać pachwiny i czemu jest taki intymny zapach na rękach od pachwin dotkniętych dłońmi ? Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 21 LAT około miesiąca temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

prawdopodobnie zasypki pudrowe nie rozwiążą Pańskiego problemu, ponieważ niewykluczone, że odparzenia i towarzyszący im przykry zapach są spowodowane rozwojem grzybicy.

Choroba ta często rozwija się w miejscach wilgotnych, może być też przenoszona drogą płciową, stąd genitalia i pachwiny są miejscem, w którym często dochodzi do rozwoju kandydozy. Grzybica pachwin częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet i objawia się zmianami zapalnymi w obrębie pachwin, ale także krocza i pośladków.

Więcej informacji na temat grzybicy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-powstaje-grzybica-skory.

Proszę zwrócić się do lekarza – przepisze maść lub zadecyduje o leczeniu preparatami stosowanymi doustnie. Może Pan także kupić w aptece maść dostępną bez recepty, jeśli jednak leczenie nią nie zda egzaminu, konieczne będzie zwrócenie się po pomoc do internisty bądź dermatologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy