Dlaczego mam odparzenia w okolicach pachwin?

Witam , od pewnego czasu mam odparzenia pod pachwinami noszę majtki dobre ale jak czuje że są pachwiny odparzone to czym mam pudrować ? Alantan zasypka czy inny preparat ? , dodam dodatkowo podczas dotykania pachwin rękami czuć zapach intymny spocony na rękach z pachwin dotkniętych . Czym mam sypać pachwiny i czemu jest taki intymny zapach na rękach od pachwin dotkniętych dłońmi ? Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam.

prawdopodobnie zasypki pudrowe nie rozwiążą Pańskiego problemu, ponieważ niewykluczone, że odparzenia i towarzyszący im przykry zapach są spowodowane rozwojem grzybicy.

Choroba ta często rozwija się w miejscach wilgotnych, może być też przenoszona drogą płciową, stąd genitalia i pachwiny są miejscem, w którym często dochodzi do rozwoju kandydozy. Grzybica pachwin częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet i objawia się zmianami zapalnymi w obrębie pachwin, ale także krocza i pośladków.

Więcej informacji na temat grzybicy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-powstaje-grzybica-skory.

Proszę zwrócić się do lekarza – przepisze maść lub zadecyduje o leczeniu preparatami stosowanymi doustnie. Może Pan także kupić w aptece maść dostępną bez recepty, jeśli jednak leczenie nią nie zda egzaminu, konieczne będzie zwrócenie się po pomoc do internisty bądź dermatologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.