Dlaczego mam to pocenie okolic odbytu?

Witam mam 21 lat i mam problem z nadmiernym poceniem się w okolicach odbytu do tego stopnia że moja bielizna jest mokra nawet przy zwykłym spacerze bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nadmierna potliwość często dotyczy dłoni, pach, a także okolic odbytu, a przyczyn ta dolegliwość może mieć wiele – poczynając od nadmiernej reaktywności gruczołów potowych po zaburzenia endokrynologiczne.

Więcej informacji pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/nadmierna-potliwosc.

Jeżeli jednak pocenie, a raczej nadmierna wilgotność okolic odbytu, nie idą w parze z nadpotliwością, wówczas warto zwrócić się po pomoc do proktologa. Niewykluczone, że to co bierze Pan za pot, w rzeczywistości jest treścią śluzową, wypływającą z odbytu. To z kolei otwiera drogę do diagnostyki w kierunku m.in. przetoki okołoodbytniczej czy ropnia. Inną dolegliwością okolic odbytu, która może powodować nadmierną wilgotność, są hemoroidy – w tym wypadku być może wewnętrzne.

Zachęcam do lektury również tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/przetoka-odbytu.

Reasumując, niestety bez badania per rectum nie sposób wskazać źródła Pańskiego problemu, natomiast na pewno nie należy bagatelizować tej dolegliwości. Proszę pamiętać, że nadmierna wilgoć w okolicach odbytu i genitaliów może być powodem nadkażeń bakteryjnych, a także grzybicy.

Jeśli jest Pan zainteresowany, więcej informacji na temat grzybicy pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.