Co może być przyczyną zmian skórnych w okolicy pachwin?

Mam 23 lata, mężczyzna czy takie zmiany skórne w okolicach pachwiny (pomiędzy nogami z obu stron) są niebezpieczne? Już umówiłem wizytę do lekarza, ale chciałbym dowiedzieć się nieco szybciej co może być powodem. 
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

aby dowiedzieć się, co jest przyczyną pojawienia się zmian skórnych w obrębie pachwin, należy udać się do dermatologa. Lekarz musi zobaczyć zmiany i przeprowadzić wywiad lekarski, który pomoże mu postawić odpowiednią diagnozę.

Jedną z prawdopodobnych przyczyn zmian zlokalizowanych w pachwinach jest grzybica pachwin. Schorzenie to charakteryzuje się plamami rumieniowymi o nieregularnych kształtach, które mogą przybierać postać pęcherzyków lub grudek.

Osoba zmagająca się z grzybicą pachwin odczuwa silne swędzenie tych okolic, które może nasilać się w trakcie poruszania. Dodatkowo może dochodzić do łuszczenia skóry oraz stanu zapalnego. Wykwity te występują najczęściej symetrycznie, w obu pachwinach i co ciekawe, schorzenie dotyczy częściej mężczyzn niż kobiet.

Leczenie polega na stosowaniu preparatów przeciwgrzybiczych, które stosuje się miejscowo. Czasem dodatkowo przyjmuje się także leki doustne. Jedne i drugie przepisuje lekarz.

Więcej na temat grzybicy pachwin przeczytać można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pachwin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty