Co mogę zrobić z tą infekcją intymną?

Dzień dobry, Mam pytanie dotyczące infekcji intymnych. Zauważyłem u siebie kilka niepokojących objawów. Często czuję bardzo nieprzyjemne pieczenie w ujściu cewki moczowej po oddaniu moczu, które ustaje po kilkunastu minutach. Ponadto mimo odpowiedniej higieny cały czas czuję nieprzyjemny rybi zapach. Mam też bardzo wysuszoną skórę żołędzi. Czy opisane objawy mogą świadczyć o infekcji intymnej? Jesli tak, to jaki moze byc jej rodzaj i jak ją leczyc. Chciałbym pozbyć się tych dolegliwości, lecz nie wiem gdzie leży ich przyczyna i jakie środki stosować. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pieczenie cewki moczowej, przesuszenie żołędzi, a także rybi zapach to symptomy wskazujące na infekcję narządów płciowych. Choć bez wizyty u lekarza niestety nie sposób wskazać bez żadnych wątpliwości patogenu, który jest odpowiedzialny za Pańskie dolegliwości, to można domniemywać infekcję bakteryjną.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-narzadow-plciowych.

To zazwyczaj bakterie sprawiają, że wydzielina z narządów płciowych ma charakterystyczny, właśnie rybi zapach. Niewykluczone jednak, że również bardzo powszechna grzybica penisa powoduje Pana dolegliwości.

Niemniej leczenie wymaga wizyty u urologa bądź dermatologa – specjalista w razie wątpliwości zleci posiew nasienia bądź wydzieliny i zaleci stosowną kurację. W przypadku infekcji bakteryjnej konieczny będzie antybiotyk.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.