Co zrobić z tą łuszczycą członka?

Od strony zewnętrznej napletkiem łuszczy mi sie skóra tylko nie tak łoskowato tylko bardziej w formie takiego nalotu, nawet w jednym miejscu zrobiła mi sie przez to ranka. Co to może być? Pozdraiwam,

Redakcja abcZdrowie

Witam,

by mieć całkowitą pewność, zmiany powinien obejrzeć dermatolog, natomiast Pański opis wskazuje na grzybicę penisa. Jest to stosunkowo częsta przypadłość – drożdżycę powoduje zazwyczaj patogen o nazwie Candida albicans. Narażone na niego są zwłaszcza kobiety z uwagi na budowę anatomiczną cewki moczowej.

U mężczyzn często kandydoza nie daje żadnych objawów, gdy jednak te wystąpią, przybierają postać takich dolegliwości, jak: pieczenie cewki moczowej podczas oddawania moczu i ejakulacji, swędzenie skóry na członku i pojawienie się białego nalotu, wypryski w postaci kropek czy łuszczenia się naskórka. Nierzadko można zaobserwować zaczerwienienie – zwłaszcza na żołędzi oraz wydzielinę z członka o nieprzyjemnym zapachu. Więcej na temat choroby pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Przed wizytą u lekarza może Pan wypróbować maści z klotrymazolem – dostępna jest bez recepty. Dodatkowo proszę pamiętać o wzmożonej higienie intymnej, częstej zmianie bielizny i unikaniu zbliżeń intymnych. Proszę również zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwienienie-i-luszczaca-skora-penisa oraz tutaj https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-leczyc-grzybice-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.