Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jednak choroba powróciła?

Witam. Zachorowała na grzybice pochwy. Obecnie w mojej okolicy żaden ginekolog nie przyjmuje na NFZ. Na początku wzięłam gynoxin optima, następnie Iladian Direct plus, po około tygodniu wzięłam gynoxin uno, po dwóch dniach od aplikacji nie odczuwam żadnych objawów, nic nie piecze, nie mam uplałów ale w momencie kiedy włożyłam palec do środka pochwy po wyciągnięciu był biały i były na nim grudki. Czy jest to nawrót choroby czy ta jedna kapsułka dopochwowa cały czas tam się utrzymuje, na opakowaniu jest napisane że działa do 7 dni czy tak to właśnie działa? Czy jednak choroba powróciła?
KOBIETA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, niewykluczone, że to, co Pani wyczuła w pochwie, to po prostu resztki niewydalonej jeszcze globulki, natomiast nie ma stuprocentowej pewności. Jeśli objawy zakażenia grzybiczego ustąpiły, to raczej nie były to upławy charakterystyczne dla kandydozy. Proszę pamiętać o higienie intymnej i obmywaniu okolic krocza z ewentualnego nadmiaru leku. Nawrót choroby jest możliwy, jeśli infekcja nie zostanie do końca wyleczona lub jeśli zostaną popełnione konkretne błędy. Po pierwsze, jeśli ma Pani partnera, to on również musi przejść leczenie. W przeciwnym wypadku ponowne zainfekowanie kandydozą jest kwestią czasu. Ponadto proszę pamiętać o właściwym pH pochwy i probiotyku dla kobiet, wspierającym odbudowę mikroflory bakteryjnej – zadziała jak tarcza przeciw drobnoustrojom. Więcej porad dotyczących profilaktyki przeciwgrzybiczej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy. W przypadku gdy upławy pojawią się, konieczna będzie wizyta u ginekologa, prawdopodobnie potrzebne będzie zastosowanie leków dostępnych tylko na receptę. Najczęściej przepisywane są globulki, kremy oraz tabletki zawierające jedną z substancji aktywnych: nystatynę, klotrimazol, flukonazol i inne. O leczeniu zakażenia pochwy drożdżakami w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy-leki-bez-recepty-tabletki-masci-plyny. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy