Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Gynalgin, Gynoxin i Clotrimazolum to leki zawierające trzy różne substancji aktywne (metronidazol, fentikonazol, klotrimazol), ale wszystkie stosowane są przy infekcjach intymnych o etiologii grzybiczej. Więcej o substancji aktywnej leku pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/clotrimazolum-dzialanie-sklad-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki.

Trudno powiedzieć, czy globulki Clotrimazolum sprawdzą się w Pani przypadku, tak samo jak nie sposób przewidzieć czy skuteczne byłyby globulki Gynoxin lub inne. Natomiast z pewnością nie ma Pani powodów, by nie ufać lekarzowi, zwłaszcza, że klotrimazol przepisywany jest często wtedy, gdy przyczyną infekcji są grzyby z gatunku Candida albicans. Większość leków przeciwdziałających grzybicy ma za zadanie wpływać ujemnie na syntezę ergosterolu, który z kolei jest składnikiem błon komórkowych grzybów. Rozpad i w konsekwencji brak ergosterolu prowadzi do obumarcia grzyba. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-grzybicy.

Proszę pamiętać, że leczenie kandydozy to nie tylko globulki stosowane miejscowo – leczenie musi być kompleksowe i obejmować także partnera. Dodatkowo niezmiernie ważna w profilaktyce grzybicy jest odpowiednia higiena osobista, umacnianie odporności organizmu i dbanie o równowagę mikrobiologiczną (którą należy wspierać probiotykami) oraz wyeliminowanie z diety nadmiaru węglowodanów prostych, będących pożywką dla grzybów. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szczegółowo ten problem omawia artykuł dostępny pod adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-przeciwgrzybicza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy