Czy mogę ponownie zastosować te globulki na grzybicę pochwy?

Od jakiegoś czasu mam charakterystyczne objawy dla grzybicy pochwy (wydzielina z grudkami, pieczenie). Kiedyś lekarz ginekolog zapisał mi Macmiror complex 500, zostały mi cztery globulki. Czy mogę je ponownie zastosować, jeśli tak to w jakich odstępach czasu: codziennie wieczorem, a może co drugi dzień? Coś jeszcze do tego dokupić? Do mojego ginekologa są bardzo długie terminy i chciałabym to wyleczyć w domu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Macmiror Complex to lek na receptę, przepisywany przez lekarza i stosowany w sytuacji, gdy jest to uzasadnione. Nie powinna Pani używać żadnych leków wydawanych z polecenia lekarza bez jego wiedzy i zgody. Leczenie przy pomocy globulek Macmiror powinno trwać w przybliżeniu 7 dni – do ustąpienia objawów, więc przypuszczalnie 4 globulki to za mało, by okazały się skuteczne. Jeżeli chce je Pani zastosować, to po przedyskutowaniu tego z lekarzem, powinna je Pani aplikować wieczorem (codziennie) i zakończyć leczenie przed nastaniem miesiączki.

Standardowo w leczeniu grzybicy pochwy przydatna może być także maść (bez recepty) zawierająca klotrimazol – substancję o działaniu grzybobójczym. Warto dokupić do tego probiotyk ginekologiczny – w formie żelu do stosowania zewnętrznego lub globulek dopochwowych. Jeżeli to nie zda egzaminu, to obecnie na rynku dostępne są także leki bez recepty na infekcje grzybicze lub mieszane – przed wizytą u specjalisty może Pani wypróbować któryś z tych leków. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-leczenie-grzybicy-pochwy.

Proszę pamiętać o higienie i częstej zmianie bielizny oraz ręczników. Leczeniu podlega także partner seksualny, gdyż zazwyczaj pomiędzy partnerami dochodzi do wzajemnego zarażania się kandydozą (mężczyźni przechodzą infekcję bezobjawowo). Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/profilaktyka-grzybicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.