Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zażywać ten lek podczas karmienia piersią?

Czy przy karmieniu piersią mogę wziąć gynoxin optima? W obecnej sytuacji nie mam możliwości iść do ginekologa, a dostałam biały upław o nieprzyjemnym zapachu..
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, dolegliwości, które Pani opisała to prawdopodobnie infekcja intymna o podłożu grzybiczym – na skutek przemian hormonalnych w organizmie kobiety karmiącej piersią, równowaga pH może zostać zachwiana, nawet mimo zachowania higieny. Jednak producent leku Gynoxin Optima nie zaleca stosowania go podczas ciąży oraz karmienia piersią, chyba że za zgodą lekarza. W związku z tym sugeruję kontakt z ginekologiem. Natomiast o upławach i ich przyczynach przeczyta Pani w naszym materiale, serdecznie zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/preparaty-na-uplawy. Jeśli nie uda się Pani skontaktować z lekarzem w najbliższym czasie, może Pani doraźnie stosować probiotyki (są takie w żelu, przeznaczone właśnie do wzbogacenia flory bakteryjnej pochwy) oraz maść Clotrimazolum – dostępną bez recepty. Dodatkowo proszę pamiętać o higienie osobistej oraz przewiewnej, bawełnianej bieliźnie, aby nie dopuścić do szybszego namnażania drożdżaków. Więcej szczegółów dotyczących grzybiczej infekcji pochwy w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy