Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zastosować te czopki podczas karmienia piersią?

Witam, Jestem mamą karmiącą 6 miesięcznego synka i niestety borykam się z hemoroidami i mam zażyć takie robione czopki ze składu jak poniżej: Hydrocortisoni 0,4 Ephedrini hydrochlorici 0,15(sto pięćdziesiąt miligram efedryny) Anesthesini 2,0 Ichtyoli 0,4 Butteri cacao q.s Div.in part aeq No 12 M.f.supp Oraz lek lactulosum polfarmex. Czy mogę te leki zażywać i jednocześnie karmić piersią?
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

stosowanie preparatów na hemoroidy w okresie ciąży i karmienia piersią powinno zostać uzgodnione z lekarzem. O ile hydrokortyzon w niewielkim stężeniu i stosowany na małą powierzchnię skóry nie powinien być szkodliwy, o tyle obecność efedryny może działać dyskwalifikująco na czopki w okresie laktacji.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-leczenie-hemoroidow.

Podczas karmienia piersią może Pani stosować nasiadówki ziołowe (np. z kory dębu czy szałwii), zastosować domowy zabieg krioterapii przy użyciu dostępnego w aptece bez recepty sztyftu, a także stosować leki oparte na wyciągach ziołowych. Stosowanie innych leków warto ograniczyć lub, tak jak już wspominałam, skonsultować to z lekarzem.

Lactulosum z kolei może Pani stosować bez obaw – jest bezpieczny podczas karmienia piersią, mogą go stosować nawet dzieci, choć proszę pamiętać, że rytm wypróżnień należy uregulować przede wszystkim za sprawą diety, ruchu czy picia odpowiedniej ilości wody.

Więcej informacji na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/metody-na-zaparcia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy