Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, te czopki może Pani stosować podczas karmienia piersią bez obaw o zdrowie dziecka – kopolimer nie wchłania się do krwiobiegu, więc nie przenika także do mleka. Jeśli jest Pani zainteresowana, szerzej omawia problem hemoroidów nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-po-porodzie-objawy-przyczyny-leczenie.

Jeśli chodzi o błonnik, to jest on niewskazany przez pierwsze miesiące życia dziecka. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-dalej-stosowac-blonnik-karmiac-piersia.

Problem z zaparciami po porodzie można zniwelować dietą, a dodatkowo należy pamiętać o właściwym nawodnieniu – jest to szczególnie istotne przy karmieniu piersią. Odsyłam do artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy