Jakie będzie leczenie tej infekcji?

Czy jeśli po antybiotykoterapii - zapalenie zatok, wystąpiła infekcja intymna - że wszytskich opisów oraz ulotki antybiotyku ( augumentin) brzmi jak grzybicza (nabrzmiałe wargi sromowe, ból/pieczenie, białe twarożkowe upławy i osadzająca się biała wydzielina, ból podbrzusza), bezpieczne będzie zastosowanie globulek gynoxin Optima. Biorę również tabletki atywia daily. Jak to wszystko ma siebie wpływa ? Ewentualnie czy laryngolog może przepisać receptę na pimafucin - ponieważ do ginekologa najbliższy termin za 5 dni a tą wizytę mam jutro

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie antybiotykoterapia poprzez zaburzenie równowagi mikrobiologicznej organizmu może prowadzić do wystąpienia grzybic różnego rodzaju, w tym grzybicy pochwy i sromu, co u Pani potwierdza także obecność białych, serowatych upławów.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-3-rzeczy-ktore-musisz-o-nich-wiedziec.

W tym wypadku może Pani zastosować Gynoxin, ponieważ jest to lek zawierający fentikonazol, który jest substancją przeciwgrzybiczą. Lek ten nie zaburza działania doustnej antykoncepcji hormonalnej, gdyż wykazuje tylko działanie miejscowe, może go więc Pani zastosować bez obaw.

Pimafucin jest także lekiem przeciwgrzybiczym, ale o wskazaniach do jego przepisania powinien zadecydować ginekolog. Jeśli leki dostępne bez recepty nie przyniosą ulgi, proszę umówić się na wizytę do specjalisty, które dobierze adekwatny do dolegliwości lek.

Więcej informacji na temat grzybicy pochwy i metodach leczenia tej choroby odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.