Co mam zrobić z tym pieczeniem dróg rodnych?

Witam, Proszę o pomoc... około 3 tygodni temu dopadła mnie jakaś infekcja intymna, pieczenie przy oddawaniu moczu, pieczenie pochwy i między pośladkami, nie miałam upławów ani nic mnie nie swędziało, Furaginum na drogi moczowe pomógł, ale Gynoxin optima tylko złagodziło objawy, ginekolog przepisał mi Gynazol i Metronidazol na 4dni, ulge poczułam już pierwszego dnia ale czwartego dnia antybiotyk się skończył i od razu na drugi dzień objawy wróciły, muszę czekać na kolejną wizytę ponad 2 tygodnie, na razie ratuję się Lacibos femina, która łagodzi objawy ale czuję, że ta infekcja dalej jest, w dodatku od około tygodnia pobolewa mnie głowa i trochę swędzi mnie skóra na ciele, czuję tak jakbym miała w nogawkach jakieś paprochy, których nie ma, nie mam żadnych krostek ani czerwonych plam. Czy możliwe, ze mogłam dostać jakiejś grzybicy, która rozprzestrzeniła się na ciało?Tydzień przed pierwszymi objawami byłam na urlopie w hotelu z basenem, jak nigdy korzystałam też z hotelowych ręczników, 2dni przed pierwszymi objawami uprawiałam także ostrzejszy seks, a na drugi dzień brałam gorącą kąpiel w wannie z jakąś solą i ziołami i na drugi dzień zaczęło się pieczenie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że Pani dolegliwości mają związek z infekcją bakteryjną pęcherza moczowego, a dodatkowo grzybicą pochwy, na co wskazywałyby objawy.

Więcej informacji na temat grzybicy narządów płciowych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Natomiast grzybica pochwy nie przenosi się na skórę, więc swędzenie ciała nie ma związku z infekcją intymną, choć może być spowodowana stresem lub reakcją alergiczną na zioła lub olejki dodane do kąpieli, o której Pani wspomniała.

Jeżeli wciąż czuje Pani pieczenie pochwy, a także skóry okolic pośladków i odbytu, to jest to bardzo prawdopodobne. Przy grzybicy pochwy bowiem pojawiają się charakterystyczne białe, gęste, serowate upławy. Jeśli natomiast nie zaobserwowała Pani ani zwiększonej ilości wydzieliny z pochwy, ani obrzęku warg sromowych czy pieczenia cewki moczowej, to warto zwrócić się do alergologa lub dermatologa. Ginekolog z kolei powinien zrobić posiew z pochwy, by wykluczyć ewentualne infekcje – bakteryjne lub grzybicze. Bez tego nie sposób wskazać jednoznacznie źródła Pani dolegliwości.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-intymna-alergikow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.