Gynoxin a współżycie po zastosowaniu globulki dopochwowej

Ostatnio po wizycie na basenie dostałam infekcji grzybiczej pochwy i zakupiłam globulki dopochwowe Gynoxin po przeczytaniu opinii w internecie. Odczuwałam świąd i pieczenie sromu, miałam też nieprzyjemne upławy. Grzybica pochwy utrudniała funkcjonowanie i nie mogłam skupić się na pracy przez uciążliwe swędzenie i dyskomfort. Gynoxin zlikwidował objawy grzybicy pochwy, ale stosuję go jeszcze żeby infekcja nie powróciła. Chciałabym powrócić do współżycia, po jakim czasie od zastosowania globulki Gynoxin mogę to zrobić? Czy lepiej zrezygnować ze współżycia na czas stosowania leku Gynoxin? Czy działanie globulki Gynoxin nie wpłynie na trwałość prezerwatywy lub nie uczuli mężczyzny? Gynoxin nie osłabia antykoncepcji? Nie chciałabym niepotrzebnie ryzykować zajścia w ciążę.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie ma konkretnych zaleceń dotyczących współżycia po zastosowaniu globulek dopochwowych. Decydują tu przede wszystkim względy higieniczne i skuteczność leczenia. Jeżeli stosuje pani globulki na noc, to najlepiej, aby współżycie miało miejsce przed założeniem globulki, lub dopiero następnego dnia.