Dlaczego mam pieczenie pochwy i biały śluz?

Witam, od kilku dni odczuwam pieczenie pochwy i swędzenie. Gdy skończę oddawać mocz towarzyszy mi dziwne uczucie mam wrażenie, że jeszcze chce mi się siku lecz to tylko dziwne uczucie. Na dodatek pojawił się wodnisty biały śluz. Co mi dolega? Jakie leki na to wziąć?

Redakcja abcZdrowie

Witam, objawy wskazują jednoznacznie na infekcję intymną, najprawdopodobniej o charakterze grzybiczym. Podstawą leczenia oraz zapobiegania takiej infekcji jest dokładna higiena intymna oraz utrzymywanie kwaśnego pH pochwy. Pomocniczo można zastosować globulki zawierające bakterie szczepu Lactobacillus, czyli pałeczki kwasu mlekowego, które stanowią naturalną barierę w profilaktyce zakażeń pochwy. Brak równowagi mikroflory bakteryjnej, stres, nieprawidłowa dieta, antykoncepcja hormonalna lub antybiotykoterapia mogą prowadzić m.in. właśnie do kandydozy, to jest grzybicy pochwy. Proszę zapoznać się z tym artykułem, może będzie pomocny, wskazuje równiez sposoby leczenia takiej infekcji: https://portal.abczdrowie.pl/leki-na-grzybice-pochwy. Niezależnie od tego, czy faktycznie doskwiera Pani infekcja grzybicza czy też inna, należy udać się do ginekologa, który m.in. na podstawie obserwacji upławów z pochwy może wdrożyć leczenie. Należy również pamiętać, że leczeniem obejmuje się także partnera seksualnego, by infekcja nie nawracała. Więcej o wydzielinie z pochwy oraz o tym, kiedy i o jakiej chorobie może świadczyć pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.