Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tym pieczeniem pochwy i krwawieniem?

Jestem przeziębiona i biorę antybiotyk od kilku dni, niestety zapomniałam o probiotyku. Od wczoraj pojawiło się swędzenie, pieczenie, ból i krwawienie z pochwy. Miesiączkę powinnam dostać dopiero za tydzień więc bardzo jestem zdziwiona ponieważ zawsze miesiączki są regularne i to niemożliwe aby była miesiączka.. ponad tydzień temu i trzy dni temu uprawiałam stosunek bez zabezpieczenia i nie biorę tabletek antykoncepcyjnych ale nie doszło do orgazmu w środku. Zastanawiam się czy to jest infekcja od antybiotyku czy mogło dojść do zapłodnienia. Bardzo proszę o poradę zanim udam się na badanie ginekologiczne
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

swędzenie i pieczenie to symptomy charakterystyczne dla kandydozy pochwy – jeżeli nie stosowała Pani probiotyku w czasie leczenia, to infekcja grzybicza jest niewykluczona. Powinna Pani jak najszybciej zacząć stosować probiotyki ginekologiczne przez cały okres trwania antybiotykoterapii oraz po niej. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-preparaty-oslonowe.

Natomiast krwawienie z pochwy nie jest charakterystyczne dla grzybicy i jeżeli jest Pani pewna, że to nie krwawienie menstruacyjne, to należy niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka. Ponieważ trudno ocenić, czy jest Pani w ciąży (wówczas krwawienie wynikałoby z implantacji zarodka), to sugeruję wykonanie testu ciążowego lub badania laboratoryjnego z krwi na obecność hormonu beta hCG.

O grzybicy pochwy i związanych z nią dolegliwościach może Pani przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-grzybicy-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy