Co mam zrobić z tym pieczeniem pochwy?

Witam od 3 tygodni lecze sie na helikobakter .2 tyg bralam dwa antybiotylki na raz,a takze mesopral,rowniez oslone.teraz mam problem ginekologiczny tzn,swedzi mnie pochwa ,a takze szczypie odbyt.Czy to moze miec cos wspolnego,czym to leczyc?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli zauważyła Pani związek pomiędzy antybiotykoterapią, a dolegliwościami w postaci swędzenia i pieczenia okolic intymnych, to bardzo prawdopodobne, że jest to grzybica.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy.

Atakuje zwłaszcza osłabione organizmy, a także wyjałowione wskutek stosowania antybiotykoterapii czy kobiety, które stosują antykoncepcję hormonalną. Jest to powszechny problem, choć niekiedy uciążliwy i trudny do zwalczenia.

W tej sytuacji pomocne będą probiotyki oraz leki osłonowe. Może Pani także poradzić się farmaceuty w aptece – obecnie na rynku dostępnych jest szereg preparatów leczących grzybicę pochwy. Jeśli jednak takie leczenie nie przyniesie rezultatu, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Zachęcam również do lektury tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.