Dlaczego mam to pieczenie odbytu po okresie?

Witam Od prawie 2 lat sie lecze. Nic nie jest w stanie mi pomoc Bylam w ciazy niestety ciaza obumarla w 13 tyg. Konflikt serologiczny. Ok pol roku poznije mialam dziwne obiawy bialy sluz bna poczatku myslalam. Ze to ciaza ale nie Poszlam do swojego ginekologa leczyl mnie tak na 'intuicje' dam pani tabletki jka nie przejdzie to niech pani przyjdzie. I tak ok z rok czasu minelo bez zadnych badan tylko ciagle tabletki tabletki wkoncu zmienialm. Ginekologa zrobil badania i wyszlo bakterie gardnerella vaginalis. Pan doktor przepisla mi macmiror i mezowi rowniez. Mi keszcze kwas mlekowy itp. Wszytko bylo dobrze do poki sie mi okres nie skonczyl kiedy mila owulacje zawczelo sie pieczenie straszne a takze odbytu. Czy ktos moze mi doradzic jak ja ma sie tego pozbyv??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

warto udać się do ginekologa, by sprawdzić, czy przyczyną pieczenia nie jest grzybica. Chorobę tę powodują grzyby z rodziny Candida, a nieleczona bądź leczona nieprawidłowo – może przenosić się z pochwy na odbyt.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-odbytu.

Kandydoza pochwy to jedna z najczęstszych przyczyn infekcji intymnych u kobiet – pojawia się często po antybiotykoterapii, wskutek stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, w okresach spadku odporności czy wskutek zarażenia przez partnera. Warto wspomnieć, że u mężczyzn często przebiega bezobjawowo.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy.

Grzybica genitaliów może powodować ból, pieczenie i swędzenie w okolicach pochwy, a towarzyszą temu upławy – gęste, białe, serowate.

O leczeniu powinien zadecydować lekarz, choć na rynku dostępne są także preparaty na infekcje mieszane bez recepty. Dodatkowo wskazane jest stosowanie probiotyków, w celu przywrócenia prawidłowego, kwaśnego, środowiska pochwy, uniemożliwiającego rozwój patogenowi.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyleczyc-grzybice-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.