Co mam robić z tym pieczeniem cewki moczowej?

Witam, od 3 lat mam problem z pieczeniem po oddaniu moczu i po stosunku. Lekarz rodzinny nie pomógł przez tyle lat, na własną rękę udałam sie do urologa zrobił wymaz z cewki moczowej, i okazało sie ze mam bakterie. Przepisał mi antybiotyk, właśnie skończyłam brać ale teraz mnie piecze inaczej jakby w pochwie. Czy mogłam nabawić sie infekcji? Jak mam sobie z tym poradzić. Za 2 dni mam swoją pierwszą wizytę u ginekologa wiem teoche późno, ale chce wiedzieć o co mogę wypytać jeszcze lekarza, bo jest to nieprzyjemne uczucie i utrudnia mi i mojemu chłopakowi stosunki. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wszystko wskazuje na infekcję intymną o charakterze grzybiczym, która jest częstym powikłaniem po antybiotykoterapii. Dlatego tak istotne jest stosowanie leków osłonowych podczas leczenia infekcji wymagających zastosowania tej grupy leków. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-po-stosowaniu-antybiotykow.

Na czas leczenia kandydozy powinna Pani zaprzestać zbliżeń z partnerem – niewykluczone, że nawet mimo braku objawów, on również został zarażony i również powinien przejść leczenie. Pani natomiast powinna pamiętać o szczególnie istotnej teraz higienie intymnej, a wspomagająco zastosować probiotyk ginekologiczny w formie dopochwowej. Bez recepty dostępne są także maści oraz globulki przeciwgrzybicze, choć warto z nimi się wstrzymać, skoro ma Pani zaplanowaną wizytę u ginekologa w najbliższych dniach. Więcej o kandydozie pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Badanie pozwoli stwierdzić z całą pewnością etiologię infekcji i wdrożyć odpowiednie do jej charakteru leczenie. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji o infekcjach pochwy znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.