Dlaczego mam te bóle i świąd dróg rodnych?

Dzień dobry, Od kilku dni borykam się ze strasznymi bólami w okolicach intymnych, szczypie i swędzi mnie pochwa i wargi sromowe, przy podcieraniu się czy myciu odczuwam okropny ból. Mam żółtawo-zielonkawe upławy i miejsca w okolicach pochwy są nimi całe obklejone. Sprawia mi to ogromny dyskomfort, smarowałam kremem clotrimazolum gsk ale nie pomaga. Dzisiaj zastosowałam na noc tabletkę dopochwową iladian direct plus, wizyta u ginekologa dopiero za tydzień. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze że zapisała się już Pani na wizytę do ginekologa. Świąd, pieczenie pochwy, warg sromowych, bóle w podbrzuszu zwiastują najpewniej infekcję dróg rodnych. W Pani przypadku dochodzi jeszcze do pojawiania się nieprawidłowej wydzieliny, która jest gęsta i ma kolor zielony. W tej chwili może sobie Pani pomóc, stosując odpowiednią higienę okolic intymnych. Warto wykonywać ją troszkę częściej, jeśli na to pozwala Pani tryb życia. Dodatkowo, w takiej sytuacji najlepiej byłoby spać bez bielizny, aby okolice intymne miały kontakt z powietrzem. Jest to jedna z lepszych metod profilaktyki zdrowotnej okolic pochwy. Lekarz zapewne zaleci odpowiednią kurację w zależności od tego, jaki charakter mają Pani dolegliwości: bakteryjny czy grzybiczy. Jeśli lekarz będzie miał wątpliwości to może pobrać wymaz z pochwy i szyjki macicy w celu oceny biocenozy. Dodatkowo należy spodziewać się pobrania cytologii oraz badania USG. Na podstawie oceny po badaniu lekarz zaleci odpowiednie leczenie, które przywróci prawidłowy stan pani okolic intymnych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.