Dlaczego mam ten dyskomfort w okolicach intymnych?

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z dyskomfortem w miejscach intymnych. Podczas siedzenia czuje pieczenie w okolicy wejścia do pochwy(wargi sromowe większe-te okolice na których siedze) i odbytu. Nic mnie nie swędzi. Nie zliczę ile razy byłam u ginekologa, infekcja wykluczona. Używałam pimafucort, pevaryl, trivagin żel, smarowałam te okolice sudocremem, alantanem i dalej nic. Myślałam że coś się zmieni jeśli przestane te miejsca golić ale niestety nie ma żadnej poprawy. Byłam również u alergologa, alergia wykluczona. Wieczorem gdy kłade się spać czuje jakby mrowienie w tych miejscach. Dodam ze mam prace siedząca, wiec strasznie doskwiera mi ten problem a ja już nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani o dyskomforcie w okolicach intymnych, który objawia się przede wszystkim pieczeniem wejścia do pochwy. Nie ma Pani świądu ani bólu oraz upławów, które mogłyby niepokoić. Bardzo dobrze, że była Pani już u lekarza ginekologa oraz alergologa. Wykluczone zostały infekcje intymne oraz podłoże alergiczne. Ponadto kilka razy już się Pani przeleczyła i niestety stosowane kuracje nie przynosiły oczekiwanych efektów.

Wydaje się, że można w tej sytuacji rozważyć jeszcze inne przyczyny Pani dolegliwości. Szczególnie warto zwrócić uwagę na drogi moczowe. Może warto wykonać badanie moczu wraz z posiewem, aby sprawdzić, czy nie ma bakterii, a jeśli byłyby obecne, to wówczas określić ich rodzaj. Często infekcje dróg moczowych roznoszą się po okolicach intymnych kobiet i powodują rozmaite dolegliwości. Ponadto podaje Pani informację o mrowieniu wejścia do pochwy i warg sromowych podczas leżenia. Z tych okolic także można pobrać wymaz i sprawdzić co się dzieje. Z tego też względu zachęcamy do podjęcia jeszcze kontaktu z lekarzem. Możliwe, że urolog będzie w stanie Pani pomóc a zastosowane leczenie przyniesie zadowalające skutki.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-pochwy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-opryszczke-narzadow-plciowych

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.