Dlaczego odczuwam pieczenie pochwy przed okresem?

Witam, od 2 miesięcy zawsze na 4-5 dni przed okresem strasznie swędzi mnie pochwa. Wejście do pochwy jest zaczerwienione. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale swędzenie odczuwam rano i wieczorem, nigdy w ciągu dnia. Z tego też powodu zmieniłam płyn do higieny intymnej, ale stosuję go na razie 2 dni, więc nie widzę efektów. Oprócz tego nie odczuwam żadnego bólu przy oddawaniu moczu. Na bieliźnie pojawia się żółty nalot, czasem gęstszy, czasem rzadszy. Jeszcze nie zaczęłam współżyć. Proszę o pomoc
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej doszło u Pani do infekcji okolic intymnych. Świadczy o tym swędzenie pochwy oraz zaczerwienie w tej okolicy.

Najlepiej byłoby udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania ginekologiczne. Lekarz sprawdzi, czy wszystko jest w porządku i jeśli stwierdzi infekcję, to zaleci Pani dalsze postępowanie. Być może konieczne będzie zastosowanie leków, które nie są dostępne bez recepty, dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u ginekologa.

Inne pytania o pieczenie pochwy umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-warg-sromowych-i-bol-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-i-pieczenie-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.