Czy ten świąd i pieczenie może być niebezpieczne w ciąży?

Witam, W lipcu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Odczuwałam świąd pieczenie poronilam w 8 tyg. Teraz z mężem staramy się już 5 cykl i znów czuje świąd pieczenie. Czy jak by się okazało że doszło do zaplodnienia to czy moge przez to poronic ???

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

świąd i pieczenie okolic intymnych to jeden z objawów infekcji intymnej, która może być groźna, zwłaszcza w okresie ciąży.

Ciężko określić, czy z jej powodu dojdzie do poronienia, gdyż wpływ na to ma bardzo wiele czynników, jednak z pewnością wystąpienie takich objawów wymaga konsultacji z ginekologiem i zastosowania odpowiednich środków, gdyż zwiększa to ryzyko poronienia. Nieleczone infekcje mogą bowiem doprowadzić do stanu zapalnego i spowodować wystąpienie poważnych powikłań.

Proszę więc udać się do ginekologa oraz koniecznie wspomnieć o staraniach o dziecko, gdyż nie wszystkie leki mogą być stosowane w tym okresie.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-i-swiad-w-okolicach-intymnych-w-13-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-i-pieczenie-pochwy-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-swedzenie-okolic-intymnych-moze-byc-niebezpieczne-dla-kobiety-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.